תצוגת סמארטפון: סוגים, יתרונות וחסרונות

/
/
/
38 Views

מסך של סמארטפון משמש כממשק בין המכשיר למשתמש. זהו אחד הרכיבים החיוניים והעדינים ביותר בטלפון/טאבלט/מחשב/מחשב נייד. אנחנו מתקשרים עם המכשיר שלנו דרך מסך, נותנים פקודות, מקבלים פלט הכל דרך משטח, בקיצור סמארטפונים הם כלום בלי מסך! טלפונים חכמים אלה כוללים סוגים שונים של מסך תצוגה שלכל אחד מהם מערך היתרונות והחסרונות שלו. כל התכונות הנוספות כמו ניגודיות צבע, יחס ניגודיות, קריאות אור השמש, בהירות תלויות בסוג המסך שיש לסמארטפון. כיום, הסמארטפונים הופכים למסך כולו ואייפון X הוא דוגמה ראויה לכך! יש ביקוש מוגבר לטלפונים עם מסך גדול בגודל שווה או מעל 6 אינץ'.

להלן סוג המסכים הנפוץ ביותר עם היתרונות והחסרונות שלהם. קרא עד הסוף כדי לדעת יותר על סוג המסך שמציג הטלפון החכם שלך:

TFT הוא המשטח הנפוץ ביותר בטלפונים תקציביים. TFT LCD מציע תמונות באיכות טובה ורזולוציה גבוהה יותר. TFT כולל זוויות צפייה צרות שאינן מציעות תצוגת HD כאשר רואים אותן מהקצוות או באור השמש. הוא מציע את התצוגה הטובה ביותר וצבעי HD כאשר רואים אותו מלפנים. מכשירי ה-TFT כולם עוברים כעת ודגמי הסמארטפונים הקרובים אינם כוללים זאת.

מסך LCD IPS נחשבים לטובים מכולם! הם צורכים פחות חשמל בהשוואה ל-TFT ומציעים תצוגה טובה יותר גם אם רואים אותם מקצוות המסך. מסך IPS זמין בדגמי סמארטפונים היי-אנד. מסכי IPS LCD ניתנים לקריאה באור השמש ובעלי זוויות צפייה רחבות יותר. המסך צורך פחות חשמל ופולט צבעים נאמנים לחיים. המסך מגובה בתאורה אחורית שצורכת פחות סוללה ממשטח ה-TFT, אך צריכת הסוללה היא הרבה יותר בהשוואה למסכי OLED.

מסך קיבולי כולל זכוכית ומוליך. הוא מגיב למגע אצבע ואינו מגיב אם הוא מופעל על ידי חרט או ידיים עם כפפות. המסך מציע תצוגה וצבעים נהדרים למשתמש. סוגי מסכים כאלה אינם בשימוש על ידי היצרנים יותר.

מסכי OLED מפיקים צבעים טובים יותר, מציעים זוויות צפייה רחבות יותר, ניגודיות צבעים מרשימה ובעלי זמן תגובה מהיר יותר בהשוואה ל-LCD. מסך OLED הוא דק, קל במשקל ואינו דורש תאורה אחורית כדי להאיר את התצוגה ובכך צורך פחות חשמל. מסך OLED נמצא בצד היקר של סקאלת הטווח.

מסכי AMOLED אינם זקוקים לתאורה אחורית שכן כל פיקסל במסך מגובה ב-LED. בהירות גבוהה, צריכת חשמל נמוכה, מסגרת דקה, מסך קל משקל הם כמה דגשים עיקריים של מסכים כאלה. מסכים אלה זמינים בסמארטפונים מתקדמים מכיוון שהם יקרים יותר ממשטח ה-LCD. המסך מפיק צבעים נעימים ונאמן לחיים.

Super AMOLED היא גרסה משופרת של מסכי ה-OLED/AMOLED הבסיסיים. סמסונג השתמשה במונח למטרות שיווק עם כמה שיפורים. יש לו את מסך התצוגה הדק ביותר, משקלו הקל ומייצר ניגודיות צבעים נהדרת וצבעים אמיתיים.

תצוגת רשתית אינה טכנולוגיה שונה, זה שם אחר ל-IPS LCD עם תאורת LED אחורית. המונח שימש את אפל ככלי קידום.

שוק הסמארטפונים גדל מדי יום והפוקוס הנוכחי אינו במפרט הטלפון אלא עבר למראה ולמסך! הביקוש לטלפונים עם מסך גדול עלה לאחרונה. עלייה זו הביאה להופעתם של מסכי ניידים מגוונים כגון LCD, OLED, AMOLED, Super AMOLED ועוד.Source by Priya Sahni

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.pommef.com All Rights Reserved