תחומי שימוש לרעה במחשבים ובאינטרנט – חוק שימוש לרעה במחשב

/
/
/
37 Views

אתה בטח כבר מכיר את הנתונים [data: information without context, for example, a list of students with serial numbers, is data. When these figures represent the placement in a 100 meter race, the data becomes an information] ושימוש לרעה במחשב [the data stored electronically is easier to access]; עם תוכנה [software: a general term used to describe an application or program], שאסור לשכפל ללא רשות. ההשלכות מובילות לפיראטיות תוכנה [piracy: the acquisition, benefit from the use or making changes to copyright material without prior permission]; ופריצות, ויכולות להוביל לשחיתות נתונים; מקרי או מכוון.

סוגי שימוש לרעה במחשב

שימוש לרעה במחשבים ובתקשורת יכול להיות בצורות שונות:

פריצה

פריצה היא כאשר אדם לא מורשה משתמש ברשת [Network: A group of interconnected computers]ומודם אינטרנט [modem: a piece of hardware that connects the computer to the Internet] כדי לגשת לסיסמאות אבטחה או אבטחה אחרת של נתונים המאוחסנים במחשב אחר. האקרים משתמשים לפעמים בכלי פריצת תוכנה ולעתים קרובות מכוונים לאתרים מסוימים באינטרנט. הניצול שלהם אינו מוגבל רק לרשתות פרטיות אלא גם לרשתות מחשבים ממשלתיות וארגוניות.

שימוש לרעה בנתונים והעברה או העתקה בלתי מורשית

העתקה והעברה לא חוקית של נתונים באינטרנט במהירות ובקלות באמצעות מחשבים והתקני אחסון גדולים כגון כונני דיסק קשיח [HDD: a device used to store large volumes of data, on a hard disk], מקלות זיכרון [memory stick: a thumb-sized portable storage device mainly used for transferring files between computers] ותקליטורי DVD [Digital Versatile Disc- used to store data, for example, a film]. לא ניתן לשכפל נתונים אישיים, מחקרים של החברה ועבודות כתובות, כגון רומנים וספרי לימוד ללא רשות מבעל זכויות היוצרים.

העתקה והפצה של תוכנות זכויות יוצרים, מוזיקה וסרטים

זה חל גם על העתקה של מוזיקה וסרטים להפצה באינטרנט ללא זכויות היוצרים [copyright: Indicates the creator of an original piece of work and controller of the publication, distribution, and adaptation] בעל הרשאה. זהו שימוש לרעה נרחב הן במחשבים והן באינטרנט אשר מתעלם מכללי זכויות היוצרים והתקנות.

פּוֹרנוֹגרַפִיָה

חלק גדול מהחומר והפורנוגרפיה המגונה זמין דרך האינטרנט וניתן לאחסן אותו בצורה אלקטרונית. היו מספר מקרים של חומרים המסווגים כבלתי חוקיים, או המציגים מעשים בלתי חוקיים, שנמצאו מאוחסנים במחשבים, הנתבעים לתביעה בגין החזקת חומרים אלה.

זהות ושימוש לרעה פיננסי

נושא זה עוסק בשימוש לרעה במספרי כרטיסי אשראי גנובים כדי להשיג סחורות או שירותים באינטרנט, ושימוש במחשבים בהונאות פיננסיות. אלה יכולים לנוע בין הטעיות מורכבות מחשבתית ועד יישומים פשוטים, כגון הדפסת מטבעות מזויפים באמצעות מדפסות צבעוניות.

וירוסים

וירוסים: אורגניזם אולטרה מיקרוסקופי לא סלולרי המשכפל את עצמו בקבצים ובתוכניות המארח, הן תוכנות פשוטות יחסית [program: a list of instructions written in sequence] נכתב על ידי גברים ונועד לגרום למטרד או פגיעה במערכת המחשב או בקבצים שלהם.Source by Binita Jana

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.pommef.com All Rights Reserved