סקירה – סנודן: ביוגרפיה

/
/
/
37 Views

Snowden, Ted Rall, Seven Stories Press, 2015

בצורת רומן גרפי, ספר זה מתבונן בחייו ובמוטיבציה של אדוארד סנודן, אחד האנשים המפורסמים, או הידועים לשמצה, בעולם.

סנודן גדל במרילנד, קילומטרים ספורים בלבד מהמטה של ​​הסוכנות לביטחון לאומי, או NSA. זו הייתה סוג הקהילה שבה לומדים לא לשאול את השכן, או את בן זוגם, רק מה הם עושים למחייתם; זה כנראה סודי. ניסיון להצטרף לצבא לאחר ה-11 בספטמבר לא צלח. כעובד CIA, הוא הוצב תקופה מסוימת בשווייץ. הוא נחשף למערכות ערכים אחרות, והחל לתהות אם אמריקה היא באמת "החבר'ה הטובים".

הוא עזב את ה-CIA, והצטרף ל-NSA, ובסופו של דבר הפך למנהל מערכות, או מנהל מערכת. הוא בילה זמן מה ביפן, מה שהסיר עוד יותר כל מושג שאמריקה בצד של המלאכים. כמנהל מערכת, הייתה לו גישה לכל מיני קבצים מסווגים שפירטו את תוכניות המעקב של אמריקה. בכל פעם שהיתה לו הזדמנות, הוא הוריד קובץ אחר קובץ לכונני הבזק.

הנה כמה דוגמאות. תוכנית NSA בשם "Captivated Audience" מאפשרת להם לעקוב אחריך דרך הטלפון החכם שלך ולהאזין לשיחות בבית שלך, גם אם הטלפון כבוי. "Gumfish" מאפשר ל-NSA לצלם אותך, בכל עת, באמצעות המצלמה שבמחשב הנייד שלך. לטלוויזיות חכמות, אלו המאפשרות הזרמת תוכן אינטרנט, יש מצלמה שהממשלה יכולה להפעיל בכל עת כדי לצפות בכל אחד (כמו הטל-מסכים בסרט "1984" של אורוול).

כעת עובד בהונולולו עבור קבלן NSA, יום אחד קפץ סנודן מונית לשדה התעופה עם כונני ההבזק שלו. התחנה הבאה שלו הייתה הונג קונג, שם הדליף את המידע שלו לזוג עיתונאים. לאחר הפצצה העולמית, הוא תכנן לטוס לאמריקה הלטינית כדי לבקש מקלט. בעודו באוויר, הדרכון שלו נשלל. הוא גם ידע שאם יטוס במרחב האווירי של בעל ברית אמריקאי, בעל הברית יאלץ את המטוס לנחות. סנודן ייעצר, יימסר לרשויות האמריקאיות ו"ייעלם" (כמו בראדלי/צ'לסי מאנינג). סנודן הגיע עד למוסקבה, שם הוא נמצא היום.

תגיד מה שאתה רוצה על אדוארד סנודן (הוא גיבור או שהוא בוגד), זה מצוין, וקל מאוד לקריאה, להסתכל למה הוא עשה את מה שהוא עשה. זה מאוד מאוד מומלץ.Source by Paul Lappen

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.pommef.com All Rights Reserved