מנגנון פירוק והשימוש בו

/
/
/
25 Views

בעולם התרופות, פירוק הוא בדיקת בקרת איכות עמוקה. זה מוגדר ככמות המומס או התרופה המוצקה המוכנסת לתמיסה ליחידת זמן בתנאים סטנדרטיים של טמפרטורה, הרכב ממס וממשק נוזל או מוצק. בתהליך בדיקת הפירוק, מסיסות היא הפרמטר החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון בהשגת האפקט הרצוי. זה אתגר עבור רוב המדענים לפתח את רוב התרופות בשל המסיסות המימית הנמוכה שלהן.

תרופה צריכה להיות במצב תמיסה כדי להיספג באתר הספיגה. מכאן שמדענים מצאו שיטות שונות להגברת המסיסות של תרופות, החל משינוי בגודל החלקיקים של התרופה ויצירת גבישים לשימוש בחומר פעיל שטח. המוצר הסופי של התרופה הוא תמיסה המורכבת ממים מטוהרים, ממיסים שותפים, חומרים פעילי שטח, חומרים משמרים, ממתיקים כגון גלוקוז וסכרין, משיני צמיגות, נוגדי חמצון, צבעים, חומרי טעם וריח ומאגרים לוויסות רמות ה-pH. לכן חשוב לוודא שיש לאדם את הציוד המתאים בהישג יד.

כל התהליך דורש מגוון של מכשירים כדי להבטיח מוצר באיכות גבוהה. להלן רשימה מפורטת של מכשירים המשמשים בבדיקת פירוק לפי ההנחיות של הפרמקופיה של ארצות הברית:

א) סל מסתובב: יש לו כושר שמירה של כ-500 עד 4000 מ"ל. יש לו 50 עד 200 סל"ד והוא משמש לפירוק של שחרור מיידי, שחרור מושהה, טבליות לעיסה ונרות מושהה, טבליות בשחרור מורחב וצורת מינון צפה.

ב) ההנעה: יש לה מהירות סיבוב של 25 עד 50 סל"ד וקיבולת של 500 עד 4000 מ"ל. הוא משמש בהמסה של שחרור מיידי, טבליות מתפוררות דרך הפה, טבליות לעיסה, טבליות וקפסולות בשחרור מושהה ומורחב, כמו גם תרחיפים.

ג) הצילינדר ההדדי: יש לו מהירות סיבוב של 6 עד 35 סל"ד וקיבולת של 250 מ"ל. הוא משמש לניסוחים בשחרור מבוקר, טבליות לעיסה ולחרוזים.

ד) תא הזרימה: יש לו קיבולת נפח של עד 3 ליטר לשעה. הוא משמש עבור תרופות עם מסיסות נמוכה API, עבור אבקות וגרגירים וגם עבור מיקרו-חלקיקים ושתלים.

ה) ההנעה מעל הדיסק: יש לו מהירות סיבוב של 25 עד 50 סל"ד. יש לו קיבולת נפח של 500 עד 4000 מ"ל והוא משמש עבור מדבקות טרנסדרמליות, למשחות, מצופים ואמולסיות.

ו) הצילינדר המסתובב: יש לו מהירות סיבוב של 25 עד 50 סל"ד. יש לו קיבולת נפח של 500 עד 4000 מ"ל והוא משמש למדבקות טרנס-דרמליות.

ז) מחזיק הדדי: יש לו מהירות סיבוב של 30 סל"ד וקיבולת הנפח הבינונית שלו משתנה. הוא משמש לניסוחים בשחרור מבוקר, לפרופיל pH ולכמויות קטנות.

סיכום

הצורך ל מנגנון פירוק בעסקי התרופות לא ניתן להדגיש מספיק. נטילת תרופות דרך הפה היא האמצעי הנוח ביותר למתן תרופה בשל ההתאמה הגבוהה שלה בקרב המשתמשים, העלות-תועלת שלה והגמישות שלה בהיענות למינון הרצוי. כתוצאה מכך, רוב חברות ייצור התרופות נוטות יותר לגרום לבדיקות פירוק בייצור מוצרים אוראליים ביו-שוויליים.Source by Ankur Choudhary

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.pommef.com All Rights Reserved