מזינים כימיים צפים ושחיקה בשורה

/
/
/
26 Views

ישנם שני סוגים של מזינים כימיים. הם מזין השחיקה הצף והמזין המוטבע. מזין השחיקה הצף הוא הנפוץ ביותר. מכשיר פשוט זה צף על פני כל בריכת שחייה ומפזר את הכימיקלים הדרושים לשמירה על בריכה מאוזנת. ה-Inline Feeder מתחבר בין מסנן הבריכה לקו ההחזרה למים. כאשר המים עוברים דרכו, כלור ו/או ברום מופקים לבריכה בזמן שהמשאבה פועלת.

במזין מניחים טבליות או מקלות של כלור ו/או ברום דחוס מוצק. הנח את המזין בבריכת השחייה. מים יעברו על המקלות או הטבליות ויאפשרו לכלור או הברום להתמוסס לאט במי הבריכה. מזינים אלו ניתנים להתאמה כדי לווסת את מהירות שחרור הכלור ו/או הברום למים. היתרון של מזינים כימיים צפים הוא שניתן להכניס לתוכם זעזוע לבריכה, והם יכולים לפזר את הזעזוע בעצמם או באמצעות טבליות כלור או ברום. בדרך כלל ניתן לכוונן את המזין הצף על ידי סיבוב הצווארון בתחתית המזין. תהליך זה מחטא את המים עם כלור או ברום, והורג כל חיידק או אצות שגדלים במים. חיידקים ואצות מוכנסים ללא הרף למי בריכת השחייה על ידי האלמנטים הטבעיים סביב הבריכה.

הסוג השני של מזין הוא מזין Inline, המותקן ישירות לתוך מערכת הסינון. בניגוד למזין הצף, הוא נראה יותר כמו מיכל ודורש כמות מסוימת של לחץ שמסופקת על ידי מערכת המחזור כדי להמיס את טבליות ו/או מקלות הכלור ו/או הברום. זרימת המים וכמות הכלור או הברום המוספים למים ניתנת להתאמה באמצעות חוגת בקרת זרימה. מזין מסוג זה יכול להיות מחובר ישירות למערכת הסינון, או לחבר לצינור שמזרים מים לא מטופלים מפריקת המשאבה לתוך הכלור. המים זורמים על טבליות הכלור או הברום וממיסים אותם. המים הכלורים האלה מוזרקים לתוך קו ההחזרה. החיסרון של ה-Inline Feeder הוא שלא ניתן להוסיף הלם או כלור מגורען למערכת.

לסיכום, שני המזינים הללו יעילים מאוד בהכלה של כל בריכת שחייה. עם רמות כלור או ברום מתוחזקות כהלכה, הבריכה תישאר סניטרית, צלולה, נקייה ובמצב טוב לשחייה.Source by A. L. Schaub

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.pommef.com All Rights Reserved