מה זה גרנולציה פרמצבטית?

/
/
/
34 Views

מהו גרנולציה תרופתית?

גרנולציה פרמצבטית היא תהליך שבו משולבים חומרים פעילים מגורעים (התרופות), עם חומרי עזר (אבקות אינרטיות נוספות). הקישור של אבקות אלו יוצרת תרופות בצורת טבליות. שום טבליה לא יכולה להיות מורכבת ממרכיב פעיל גרידא, ולכן מבוצעות בדיקות מקיפות כדי למצוא את חומר העזר המושלם לערבב בו. רק וריאציה קטנה בסוג או בכמות של חומר העזר, יכולה להיות בעלת השפעה משמעותית על אופן פעולת התרופה, יחד עם היכולת להפיץ טאבלט שתמיד זהה לחלוטין. למרות שהכמות המשמעותית של הניסויים המתבצעת לבדיקת חומר העזר בכל גלולה עשויה להיות יקרה מאוד ולאורך זמן רב, חיוני למצוא את המתאים. ברגע שנמצא חומר העזר המושלם, הוא יעזור לחומר הפעיל להיקשר ולהתפזר באופן שווה ברחבי הגוף. זה עשוי להיות גם בטעם כדי להפוך את הטאבלט לנעים יותר עבור הצרכן. ניתן להשתמש בציפויים גם כדי לשפר את הטעם של הטבליה; אלה מכילים לעתים קרובות סוכר כדי ליצור טעם מתוק. הציפוי עשוי להיות מתוכנן גם כדי לשלוט היכן במערכת העיכול משתחרר החומר הפעיל, זה יבטיח את השחרור המועיל ביותר של התרופה.

תהליך הגרנולציה התרופות אינו זהה עבור כל הטבליות. יכולות להיות בעיות שונות בהתאם לצפיפות או גודל החלקיקים בתוך טבליות, יחד עם בעיות תאימות אחרות. כאן ייתכן שהחומר הפעיל לא יתערבב עם חומר העזר ויכול להתרחש הפרדה. טבליות עלולות לגרום לבעיות בעת צריכתן או פשוט לא לפעול ביעילות היכן שזה קרה. לכן יש צורך להפעיל בדיקות כדי להבטיח לחלוטין שהחלקיקים קשורים ומופצים בצורה נכונה עם היכולת לעשות זאת בייצור בקנה מידה גדול. לפעמים ניתן לפתור את ההפרדה על ידי גרנולציה של החומר הפעיל לבדו בשלב הראשון, ולאחר מכן גרגירו לצד החומר העזר לאחר מכן ליצירת הטבליה.

מדוע משתמשים בגרנולציה פרמצבטית?

הצורה הנפוצה ביותר של תרופות בשימוש ברחבי העולם היא טבליות; ובכך הופך את תהליך הגרנולציה התרופות לנפוץ ביותר וחשוב להפליא. טבליות משמשות לטיפול בכמות עצומה של מחלות ומחלות. הם נוחים מאוד לנשיאה וניתן לצרוך אותם בקלות ללא כל צורך במכשירים נוספים, אולי רק נוזל שיעזור בבליעה. זהו יתרון חזק על פני תרופות אחרות אשר עשויות לדרוש כף מדידה או מזרק לפחות. אנשים שנדרשים ליטול מספר כדורים בכל יום יכולים להוציא טבליות מהאריזה המקורית שלהן ולהניח אותן בקופסאות מנות לכל יום, מה שמאפשר ניהול וארגון טוב יותר. גרנולציה פרמצבטית עוזרת ליצור טבליות קשות חזקות אשר לא יתפרקו לאבקה דקה ולכן ניתנות לניהול ולטפל בהן בקלות. היכולת של הגלולה להימנע מהתפוררות גם מבטיחה שאין אובדן של מרכיב פעיל כלשהו. זה חשוב מאוד מכיוון שהוא מבטיח שהצרכן מקבל לא רק את אותו המינון בכל פעם, אלא גם את המינון הנכון לאורך כל הטיפול. יתר על כן, ניתן לנתק טבליות קשות וחזקות מבלי להתפורר כדי לאפשר לאנשים שאולי מעדיפים לבלוע חלקים קטנים יותר בכל פעם, לשבור את הטבליות לשניים.

מכונות המשמשות לגרנולציה פרמצבטית

רכישת מכונות לגרנולציה תרופתית עשויה להיות יקרה במיוחד, במיוחד בשלב הבדיקה. לביצוע התהליך יידרש גם ציוד ספרוניזציה וגם ציוד אקסטרוזיה שיכול להיות מגושם וקשה לאחסון. למרבה המזל, ישנן מספר אפשרויות עבור חברות תרופות חדשות או קטנות יותר שמבצעות ניסויים כדי להפחית הן את העלות והן את הצורך בשטח אחסון. חלק מהיצרנים מספקים אפשרות לשכור את הציוד, מה שמאפשר לחברות התרופות לשלם עמלה קטנה יותר ולהחזיר את המוצר לאחר השימוש. לחילופין ניתן לקנות גרסאות בקנה מידה קטן של המכונות שקל יותר לאחסן וזול יותר להשיג. אחד הספקים המובילים של ציוד ספרון בקנה מידה קטן הוא Caleva, Spheronizer 380 שלהם תוכנן במיוחד עבור ניסויים וייצור בקנה מידה קטן. הם גם מציעים השכרת מכונות למי שדורש את המכונות רק לפרקי זמן קצרים יותר או למי שלא מוכן להתחייב לייצור בקנה מידה מלא.Source by Rakib Raihan

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.pommef.com All Rights Reserved