מהם היתרונות והחסרונות של תרופות נוזליות על פני טבליות וכדורים?

/
/
/
35 Views

כל אדם צריך ליטול תרופה בשלב מסוים בחייו והפורמט הרגיל מגיע בדרך כלל בצורת כדור או כמוסה. חולים שמתקשים ליטול תרופות, כמו חולים צעירים מאוד או חולים מבוגרים מקבלים צורות נוזליות של התרופה. רוב האנשים מודעים לתכשירים הנוזליים של משככי כאבים OTC לתינוקות ולפעוטות, כמו גם לתרופות הנוזליות להצטננות ושפעת המשווקות למבוגרים, אך מעטים מבינים שניתן להשיג תכשירים חלופיים לתרופות מרשם רבות כאשר החולה מתקשה לבלוע כדורים. . כמו תמיד, כאשר נוטלים תרופות כלשהן, בין אם הן נמכרות במרשם או ללא מרשם, יש להקפיד על כך שלא יהיו תופעות לוואי שליליות כאשר שתי תרופות או יותר נלקחות במקביל. אתה תמיד צריך לספר לרופא ולרוקח שלך על כל תרופה שאתה נוטל כעת.

בדרך כלל, אנשים הנוטלים את התרופות שלהם בצורה של גלולות או כמוסות אינם מתקשים לבלוע את התרופה. אלה עשויים לבוא בכמה גדלים שונים שנעים מקטנים למדי לאחרים גדולים למדי. לפעמים חולים מתקשים בבליעה בגלל מצב הנקרא דיספאגיה. מצב זה עשוי להתפתח כאשר אדם צעיר ולהימשך לאורך כל החיים, או שהוא עשוי להתפתח מאוחר יותר בחיים, כתוצאה ממחלה או מצב המשפיעים על יכולת הבליעה. כאשר זה קורה, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להתייעץ עם הרופא או הרוקח כדי לברר אם התרופה שנרשמה מגיעה בצורה אחרת, כגון נוזל, שיהיה קל יותר לבליעה. ישנו תהליך ניסוח ופיתוח ממושך שתרופות בתכשיר נוזלי חייבות לעבור לפני שנקבעו לשימוש על ידי מטופלים. הסיבה לכך היא שחיוני שהתרופה תתפזר באופן שווה לאורך הפורמולה. פורמולות נוזליות מציינות לעתים קרובות על התווית כי יש לנער את הבקבוק לפני בליעת התרופה על מנת להבטיח שהתרופה מפוזרת באופן שווה ולא התמקמה בתחתית הבקבוק.

יש צורך שהעיצוב של תכשירים נוזליים יהיה קצת שונה מזה של טבליות, כך שהמטופל יקבל את הכמות הנכונה של תרופות מבלי לספוג כמויות גדולות של נוזלים. בנוסף, הוא חייב לכלול תוסף המסווה את הטעם של התרופה, שלעיתים קרובות הוא מריר וטעים למדי. בדרך כלל, המינון הממוצע אינו עולה על 5 מיליליטר לילדים, אך מבוגרים בדרך כלל צריכים לקחת את התרופה במינון גבוה יותר. בדרך כלל התרופה מגיעה כסירופ, תערובת או תמיסה וכוללת ממתיקים וחומרי טעם להסוות את טעמה של התרופה. לעתים קרובות נעשה שימוש בנוזלים עם צמיגות עבה יותר, כך שאין סיכוי שהם יישפכו או יישאפו בטעות. בנוסף, עשויים להכיל מרכיבים נוספים שעוזרים לתרופה להישאר בנוזל, מה שיבטיח שהתרופה תהיה יעילה.

כף מדידה מיוחדת מגיעה עם תרופות נוזליות כדי להבטיח מתן המינון הנכון בכל פעם. מחקר שנערך לאחרונה גילה שכאשר כף המדידה המיוחדת לא נוצלה, גודל המינון יכול להשתנות מאוד בשל העובדה שכפות אינן עשויות בגדלים סטנדרטיים. אם נודע לך שאינך יכול להשתמש בקלות בכפית שסופקה לך, בקש מהרוקח שלך כוס תרופות מיוחדת או מזרק פומי כדי שתוכל למדוד את המינון הנכון.

יש כמה שלבים בסיסיים שיש לבצע בעת ביצוע תרופה נוזלית:

1. ודאו שאתם מודעים למינון שתצטרכו לצרוך.

2. מדוד את המינון לתוך הכף, הכוס או המזרק בזהירות

3. לאחר מתן המנה, נקו היטב את המתקן כך שיהיה מוכן בבוא הזמן למתן המנה הבאה.

4. הקפידו לאחסן את הבקבוק כראוי; תרופות מסוימות, כמו אנטיביוטיקה, עשויות להיות צריכות להיות בקירור.

מתקן תרופות יכול להועיל מאוד עבור כל תרופה שיש ליטול לטווח ארוך. משאבות אלו נועדו להתאים לבקבוק התרופה ולהוציא כמות מסוימת עם כל משאבה. מכשירים אלו יקלו על מתן כמות נכונה של תרופה נוזלית כאשר היא ניתנת, במיוחד בלילה כאשר התאורה עשויה להיות גרועה ובמצבים בהם קיימות בעיות מיומנות או ראייה. יש לדון בכל נושא עם הרוקח או הרופא שלך.

אחסון נכון של התרופות הוא חיוני ויש לעקוב במדויק אחר כל הנחיות לגבי המינון ועיתוי המתן. בנוסף, יש לקחת כל תרופה ישנה לבית מרקחת לסילוק נאות.Source by Michiel Van Kets

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.pommef.com All Rights Reserved