מהי טלוויזיית 4K

/
/
/
31 Views

טלוויזיות 4K הן שיחת העיר בעולם הטכנולוגי. מה זה 4K? איך זה עובד? על מה כל ההייפ? מאמר זה יענה בפירוט על כל השאלות הללו. מהפכת ה-4K אינה מוגבלת רק לטלוויזיות, היא משתלטת על טלפונים חכמים, מצלמה, מסכי מחשב, טאבלטים וקולנוע; בעצם כל מה שיש לו מסך תצוגה.

נתחיל בהסבר מהי רזולוציית טלוויזיה 4K. 4K אומר, פשוטו כמשמעו, פי ארבעה מאיכות התמונה והפירוט מאשר כל טלוויזיית HD רגילה של 1080p. כלומר במקום שני מיליון פיקסלים הוא משתמש בשמונה מיליון פיקסלים. מבחינת בהירות התמונה, המשמעות היא חווית צפייה אולטימטיבית שראינו אי פעם עם פירוט ללא רבב וחלקות מעולה.

צפייה ב-4K היא בדיוק כמו צפייה במשהו בזמן אמת. נכון לעכשיו, כל טלוויזיות ה-4K UHD זמינות בגדלי מסך של 50 אינץ' או יותר. זה נובע מהסיבה שצפיפות פיקסלים כמו של טכנולוגיה זו מאפשרת לצופה לצפות בכל דבר על מסך ענק ללא אפקטים של פיקסלים. פיקסלציה היא כשקטנה התמונה מתפרקת לקופסאות מרובעות קטנות. בנוסף, זה אומר שאתה יכול לצפות בכל דבר על מסך גדול יותר מאותה עמדת צפייה. למרות שהטכנולוגיה מצוינת, יש פגם אחד; זה לא תואם לאחור. משמעות הדבר היא שתצטרך להחליף את כל ההתקנים החיצוניים כגון תיבת הטלוויזיה שלך במכשירים תואמי 4K.

כשמדברים על טכנולוגיית 4K, עלינו לשפוך מעט אור על זמינות התוכן והאותות. לאחר כניסתה של 4K לשוק, היא תפסה את המקום של רזולוציית 1080p Full HD וכעת ישנם 4 תקנים המשמשים לאות הטלוויזיה הביתית: UHD (Ultra High Definition) – 2160p, Full HD (Full High Definition) – 1080p , HD (High Definition) – 720p, ו-SD (Definition Standard) – 480p/540p. לפני שזכתה לפופולריות כ-4K, טכנולוגיה זו זכתה לשם Quad HD בעיקר בשל העובדה שהיא משתמשת ברזולוציית מסך של 3840 x 2160 פיקסלים, זה עושה שני מסכי 1080p Full HD ברוחב ובגובה.

לא מדובר רק על מסכי טלוויזיה; זה בערך כל מסך תצוגה שאתה מכיר. מלבד פיקסלים 4x האטרקטיביים ביותר, ישנם דברים רבים אחרים שהשתנו עם הטכנולוגיה החדשה הזו וייתכן שהשינויים הללו לא יהיו בולטים או בולטים במיוחד למשתמש רגיל. לכל דבר יש את היתרונות והחסרונות שלו, כך גם לטכנולוגיית 4K. אחד השינויים הגדולים שחולל המהפכה הזו בשוק מסכי התצוגה הוא שכעת כל סוגי התוכן יסופקו למכשירים שלכם באמצעות IP. למה זה יתרון? הזרמת תוכן באמצעות IP מאפשרת לתוכן להיות זמין לא רק על מסך טלוויזיה אלא בכל מכשיר שיכול להתחבר ל-IP ויש לו מסך תצוגה. ברור שהשינוי הזה לא יהיה מאוד גלוי עד שהמכשירים שלנו יתאימו אליו והתאמה פירושה החלפת המכשירים הישנים שלנו במכשירים חדשים תואמי 4K. כדי שתוכל לצפות בתוכן זה במכשיר שלך, עליו להיות בעל צג 4K ומפענחים מובנים כגון VP9 ו-HEVC. אנחנו לא צריכים להיכנס לפרטים של המפענחים האלה לעת עתה.

מהי הערובה שהטכנולוגיה הזו תישאר בשוק לאורך זמן? בכנות, אין ערבויות בעולם הטכנולוגי; אולי יהיה משהו בחודש הבא או שלא יהיה שום דבר חדש בשנתיים הקרובות. ניתוח מומחה אומר שטכנולוגיית 4K תוביל את השוק הזה לא מעט זמן וזהו העתיד של מסכי התצוגה. כמעט כל היצרנים הקטנים והגדולים התאימו את הטכנולוגיה והתחייבו להציג יותר ויותר צגי 4K בשנה זו. הכניסות החדשות הללו נעות בין מסכים ענקיים במיוחד בגודל 105 אינץ' מעוקלים מענקיות השוק (סמסונג ו-LG) ועד למסכי 50 אינץ' ברמת הכניסה.

אם אתה מחפש שדרוג לטלוויזיה שלך, אתה בהחלט צריך ללכת על מסך 4K, אם כי ייתכן שלא תוכל ליהנות מהטבות 4K ברגע שאתה קונה את הטלוויזיה כי כרגע יש פחות תוכן 4K זמין. האם 4K ישפר את הסרטים שלך? זה תלוי ברזולוציה שהוקלטה המקורית של הסרט הזה. כפי שהסברנו קודם לכן שטכנולוגיה זו אינה מוגבלת רק לצגים, רזולוציית הפלט הסופית תלויה במצלמה ששימשה לצילום הסרט. ברור שסרט שהוקלט במקור באמצעות מצלמת 4K ייראה בצורה יוצאת דופן טוב יותר מזה שהוקלט ברזולוציה סטנדרטית.

המילה האחרונה: בין אם זה HD, Full HD, Ultra HD או Super HD, ליצרנים אלה לעולם לא ייגמרו טקטיקות שיווק וכלים טריים כדי למשוך את תשומת הלב של הלקוח. השאלה היא תמיד האם זה עונה על הדרישה שלך והאם זה מתאים לתקציב שלך? אם אתה יכול לענות על זה, אתה יכול לקבל החלטה מושכלת.Source by Sohaib Hasan

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.pommef.com All Rights Reserved