מגמות ה-IT לשנת 2015 שאתה באמת צריך לדעת!

/
/
/
36 Views

עמידה בקצב הדרישות של הטכנולוגיה היא משימה לא קטנה. זו שנת 2015 ויש שלל התחזיות הצפויות לאן הטכנולוגיה הולכת השנה. אז מאילו טרנדים אתה צריך לדאוג ואילו הן רק תחזיות שאולי לעולם לא יקרו? אחרי הכל, הכסף מצומצם ואתה צריך להוציא את הדולרים במקום בו תופק התועלת הגדולה ביותר לחברה שלך.

בדקנו שלוש הכרזות מרכזיות שהופקו בסוף השנה שעברה וסיכמנו עבורכם את הממצאים. הם מ-Accenture ו-Gartner (הפניות למרגלות מאמר זה). כשמסתכלים על כל שלוש ההצהרות הנלמדות, יש הרבה מאוד משותף: דיגיטליזציה, חוויות מותאמות אישית, האינטרנט של הדברים, חברות פלטפורמה, ביג דאטה ושינוי כוח העבודה להתמודדות עם סביבת ה-IT החדשה.

התכוננו לעולם הדיגיטלי לחלוטין

מילת הבאז לשנת 2015 בוודאי הולכת להיות SMAC – חברתי, מובייל, אנליטיקה וענן. אלו ארבעת התחומים שיזדקקו להתמקדות המלאה שלך לקראת 2015 ונתכנן את השנים הקרובות.

מבט מהיר סביב מרכזי קניות, בתי קפה ומסעדות יראה לכם אלפי אנשים הדבוקים לטאבלטים ולטלפונים סלולריים. אנשים אפילו מתחילים לענוד טכנולוגיה חדשה על פרקי הידיים שלהם, כמו שעונים חכמים ורצועות כושר. Google Glasses לא הצליחה להמריא בתחילה, אבל הם יחזרו בפורמט כלשהו. אנשים מתקשרים, מפרסמים, שולחים דוא"ל וקונים באמצעות מסכים קטנים יותר, ניידים. מבט מקנא על ארבעת הגדולים: גוגל, אמזון, פייסבוק וטוויטר מדגים במהירות שמחשוב נייד, קניות ומדיה חברתית נפוצים ורווחיים. הו מילות ה"P" המקסימות האלה!

עליית המחשוב הנייד פירושה שאנשים רוצים את הדברים שלהם בקצות אצבעותיהם. לרוע המזל, החומר הזה, בין אם זה סרט, תמונה או שיר, פירושו קבצים גדולים. למרבה המזל, מחשוב הענן הופך להיות מתוחכם מספיק כדי להתמודד עם הקבצים הגדולים האלה ולמסור אותם למקום שבו אנשים צריכים את הנתונים שלהם.

גרטנר מאמינה שהשילוב של מחשוב נייד ומחשוב ענן יוביל לאפליקציות חכמות שיכולות להשתמש באחסון ביעילות, להפחית את דרישות רוחב הפס ולאפשר שימוש בו זמנית במספר מכשירים. הם מאמינים שהמחשוב יצטרך לעבור ממודלים סטטיים כדי לנצל את ה-API העשירים שמחשוב ענן מספק.

התוצאה של הרבה יותר פעילות היא שהרבה יותר נתונים מופקים. המכונה ביג דאטה, המסה הזו והיא מסה גדולה של נתונים היא מה שמנהלי מערכות מידע רבים נאבקים להבין בתקווה להשיג יתרון שיווקי על פני יריביהם.

האינטרנט של אותי

Accenture טבעו את הביטוי "האינטרנט שלי" כדי להסביר שכולם מחפשים עכשיו חוויה אישית באינטרנט. המדיה החברתית והקניות משתנות ואנשים דורשים כעת את אותה אינטראקציה אישית ממנה נהנו בעבר בקניון או בבית הקפה עם חבריהם. החברה שתוכל להתאים אישית את האינטראקציה של אדם איתו תזכה בנאמנותו ובדולרים של אותו לקוח.

גרטנר ציינה שתהיה עלייה בטכנולוגיה לבישה וכן רוויה של טכנולוגיה ניידת. די מהר המחשוב יהיה בכל מקום. הם הציעו שבמקום להתרכז בטכנולוגיה שבה נעשה שימוש, חברות צריכות להתרכז בחוויית המשתמש. בכך הם מסכימים עם Accenture – האופן שבו הלקוח מקיים אינטראקציה אישית עם חברה חשוב הרבה יותר מאשר באיזה מכשיר הוא משתמש. גרטנר מציינת שלצד החוויה האישית החדשה הזו תצטרך להיות אבטחה משופרת, מודעת להקשר.

לטפס על פלטפורמה או טוב יותר לבנות את הפלטפורמה

Accenture דוגלת באסטרטגיית פלטפורמה בתור עתיד המסחר. הלייקים של אמזון התחילו את זה עם אמזון מרקט פלייס, אפל עם iTunes ו-Etsy עם השוק שלה. כעת חברות בלו צ'יפ ידועות אחרות עוקבות אחר כך.

עליית הטכנולוגיה החברתית, הניידת והענן מניעה את האסטרטגיה העסקית הזו קדימה והחלק הרביעי של SMAC, הניתוח הוא מציאת שווקים, בדיקת מוצרים ותגמול לקוחות. הענן מעודד ייצור תוכן קל וזמינותו ללקוחות פוטנציאליים ברחבי העולם. המדיה החברתית מחברת את האנשים הללו והטכנולוגיה הניידת הופכת את הכל לבר-קיימא, אטרקטיבי ומהיר ליצור, לשווק ולבצע מכירה.

גרטנר קוראת לזה Web-Scale IT ומאמינה שחברות נוספות יתחילו לחשוב ולפעול כמו אמזון, גוגל ופייסבוק. הם מאמינים שזה יתחיל במיזוג של פיתוח ותפעול (הנקרא DevOps) יתחיל את המעבר לפעילות מבוססת אינטרנט בקנה מידה גדול.

הכל מצטרף עכשיו

האינטרנט של הדברים (IoT): קבוצות גדולות של אובייקטים המחוברים דרך האינטרנט עם מזהה ייחודי ובכך מאפשרים להם לתקשר אחד עם השני ללא הפרעה אנושית, הולך וגדל. גרטנר מאמינה שזו תהיה הליבה עבור מכירת מוצרים ותהליכים תפעוליים וחברות צריכות להתמקד בטכנולוגיה זו וכי ה-IoT הוא הכוח המניע של הכלכלה הדיגיטלית.

גידול המערכת האקולוגית הדיגיטלית

גרטנר מאמינה שהכלכלה הדיגיטלית מורכבת מעסקים דיגיטליים הממזגים את העולמות הפיזיים עם העולם הדיגיטלי שלנו ושזה ישנה בסופו של דבר את האופן שבו עסקים עובדים ומתקשרים עם הלקוחות, הספקים והמפתחים שלהם.

בשנת 2014 Accenture רצתה שחברות ישתמשו בטכנולוגיה ככוח מניע לצמיחה. בשנת 2015 הם דוחקים בחברות לבצע דיגיטליות על ידי גישה דיגיטלית ללקוחותיהן, ספקיהן, מקורות הנתונים ושותפי הברית. לאמיצים יש גם אפשרות לכלול דברים לתוך המערכת האקולוגית הדיגיטלית הזו. הם מאמינים שברוקרי הכוח העתידיים של התעשייה ימקמו את עצמם במרכזה של אקוסיסטם דיגיטלי באותו האופן שבו גוגל היא הכוח מאחורי שיווק באינטרנט ואמזון בליבת הקניות באינטרנט. האמונה שלהם היא שברוקרים חדשים אלה, שיגדלו באופן אקספוננציאלי, יוכלו ליצור שווקים לעומת הצורך למצוא ולפתח שווקים קיימים.

תפסיק לטבוע בנתונים

האינטרנט של הדברים וההשגה המהירה של טכנולוגיה ניידת, מדיה חברתית ומחשוב ענן פירושם שיש כמות מדהימה של מידע המוחזר לכל ארגון. כל אינטראקציה בין אם מחקר, חברה, בידור או רכישה משאירה שובל דיגיטלי. משווקים חכמים תמיד ידעו שהנתונים האלה יכולים לספק מידע שניתן להשתמש בו כדי לזהות שווקים ואותות קנייה. לרוע המזל, הנתונים הללו נוצרו כעת כ-Big Data וחברות טובעות כעת בנתונים ומידע. למרבה המזל חברות אחרות צצות עם כלים אנליטיים ומערכות מודיעין תוכנה לחפור עמוק לתוך Big Data ולשלוף את המידע הנדרש.

Accenture מאמינה שאילף נתונים אלה באמצעות שיטות אנליטיות נכונות יאפשר לחברה לקבל החלטות חדשניות בכל החברה. גרטנר קובעת כי במקום שה-Big Data חשובים, השאלות הנשאלות מהנתונים והתשובות המופקות צריכות להיות מוקד ה-CIO והאסטרטגים של החברה.

מכונות חכמות המגיבות לאנשים

גרטנר מאמינה שברגע שחברות יכבשו את האנליטיקה של Big Data ואת הממשק האישי, זה יוביל את הדרך למכונות חכמות שיתקשרו עם האדם, ילמדו מה צריך ויגיבו בהתאם. חלקם עשויים לראות בכך סיוט, אחרים צעד הגיוני קדימה. לא משנה מה השקפתך, החברה המובילה תהיה פורצת דרך כמו גוגל, אמזון ופייסבוק גם יחד.

תסתכל היטב על כוח העבודה הנוכחי שלך ב-IT

Accenture מאמינה שבקרוב מאוד כל ה-CIOs יהיו דיגיטליים ושבני אדם וטכנולוגיה חכמה יצטרכו לשתף פעולה ולמצוא דרך לעבוד זה לצד זה.

גרטנר סקר 2,800 CIOs (CIOs Chief Information Officer) מ-84 מדינות, מה שהראה שרובם היו מודעים למה שנדרש כדי להצליח בעולם החדש והאמיץ הזה, 75% ציינו את הצורך לשנות את סגנון המנהיגות שלהם. יש עלייה ברורה בתפקיד של DIO (מנהל מידע דיגיטלי) ומנהלי מידע דיגיטליים רבים נוספים מדווחים ישירות למנכ"ל (מנהל תפעול ראשי) ומראים עלייה בבולטות של IT בתוך חברה.

גרטנר אכן מדגישה שני תחומים בעייתיים פוטנציאליים: היעדר יכולות ניהול תיקים וניהול סיכונים לא יעיל. היכולת לנהל פרויקטים ופעילויות במגוון רחב של פלטפורמות ותהליכים תהפוך חשובה יותר ככל שהעולם הדיגיטלי יתפתח. שינויים תמיד מביאים לסיכון וניהול נכון והפחתה של סיכון זה יהיו המפתח לרווחיות ולצמיחה.

חזאי מגמות אחרים ציינו את הצורך של פונקציות השיווק באינטרנט להתמזג עם פונקציות השיווק הדיגיטלי, מה שיוביל לחוויית לקוח טובה יותר והשגת שווקים פוטנציאליים רווחיים יותר.

מגמות מעניינות אחרות

גרטנר מאמינה שהעלייה של הדפסת תלת מימד זולה יותר תוביל לשינויים גדולים בתחומים מסוימים כמו רפואה וחלק מהייצור, וישנו את הדרך בה הם מייצרים את הסחורה שלהם.

לבסוף, גרטנר מאמינה שהאבטחה כמובן תישאר חשובה, אבל ההופעה המהירה של חוויה דיגיטלית לחלוטין פירושה שהיא לא צריכה להפריע להתקדמות. המשמעות היא ש-100% כבר לא יהיה אפשרי, מה שמוביל לעליית מערכות הערכת סיכונים והפחתת סיכונים מתוחכמות יותר.

עלולות להיות צרות לפנינו

ההיקף העצום והמהירות של השינויים החזויים לשנת 2015 בשילוב עם המורכבות של מיקרו ניהול חוויות מותאמות אישית פירושו שחברות קטנות ובינוניות רבות מוציאות את תפקידי ה-CIO שלהן לחברות מיוחדות שיודעות להתמודד עם גורמים אלו. חברות גדולות יותר עם תקציבים גדולים יותר מבקשות גם הן סיוע מנוסה. יש שפע של מודעות דרושים עבור משרות מבוססות דיגיטל ו-DIOs הם מבוקשים.

מנתחי נתונים ומומחי אבטחה מתעוררים כמו חברות שיכולות להבין ביג דאטה ולהדריך עסקים במבוך זה. לבסוף אבטחת סייבר משתנה ככל שהמבנה הטכנולוגי המנחה מוצרים לצרכנים משתנה. אבטחה תמיד הייתה חשובה למנהלי ה-CIO ורבים מחפשים כעת יועצים שיוכלו להדריך אותם במבוך השינויים החדש הזה. Biz Guru היא חברה כזו שמודעת למגמות ה-IT של 2015 ויכולה לסייע ולהדריך אותך כמו גם לטפל בתחום החברתי שלך. דרישות מדיה ושיווק וכתיבה מקצועית.Source by Lee Lister

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.pommef.com All Rights Reserved