כיצד מחשבים מועילים לחברה

/
/
/
37 Views

מחשבים הם מכונות נפלאות. הם נמצאים בכל מקום והחברה תלויה בהם כדי לנהל את העולם שלנו. אין זה פלא שלמחשבים יש יישומים כמעט בלתי מוגבלים, ושהם מתרבים בקצב קבוע. רבים מהיישומים הללו מועילים לחברה במישרין או בעקיפין. שלושת הדרכים החשובות ביותר שבהן מחשבים מועילים לחברה, היא יצירת מקצועות נוספים בטכנולוגיית מידע, יצירת מאפייני בטיחות חדשים לרכב ופתיחת שיטות תקשורת פורצות דרך. קיימות כיום פונקציות מועילות רבות אחרות של מכונות אלו, כגון השימוש בהן לאבחון חולים, הפעלת הדמיות מזג אוויר כדי לחזות דפוסי מזג אוויר עתידיים וחישוב מערכי נתונים גדולים ומורכבים. ככל שיצוצו יישומים חדשים למערכות מחשוב, כך גם התועלת שתפיק מהם החברה.

יצירת מקצועות נוספים בטכנולוגיית מידע (IT) קשורה באופן יחסי למספר מערכות המחשב החדשות שהוכנסו לשימוש. ככל שמחשבים חדשים יימכרו לצרכנים, הביקוש ליותר מקצועות IT יגדל מכיוון שהצרכנים יזדקקו לאנשי מקצוע אלה כדי לתחזק, לשדרג ולתקן את מערכות המחשוב החדשות שלהם. . יותר תעסוקה זמינה גם כאשר מתגלים יישומי מחשב חדשים. זה הגיוני מכיוון שיישומים חדשים דורשים אנשי מקצוע חדשים שהוכשרו להתמודד עם היישום הספציפי הזה. לדוגמה, כאשר ה-World Wide Web הוצג, קמו מקצועות חדשים רבים. חלק מהמקצועות הללו נעים ממעצבי אתרים ומנהלי שרתים ועד למשווקים מקוונים. גורמים אלה מראים שמחשבים מועילים לחברה באופן ישיר על ידי יצירת מקצועות טכנולוגיית מידע חדשים, אשר חשובים ביותר לפיתוח כוח העבודה של כל מדינה.

מחשבים הוכנסו למכוניות בסוף המאה התשע-עשרה, בשל השפעות כגון שליטה בתפקודי המנוע, הזרקת דלק ותזמון אור האות. רק לאחרונה, המחשבים החלו למלא תפקיד בסיוע להצלת חיי אנשים בכך שהם מאפשרים ליצרני רכב ליצור תכונות בטיחות חדשות לרכב. כריות אוויר הן תכונת בטיחות חשובה ביותר ברכב. מחשב ממוקם בהגה של רכב, המצויד בכריות אוויר והוא המכשיר היחיד המסוגל לאותת לכריות האוויר להיפתח במקרה של תאונה. לפי מקורמיק (1999), הערכה היא ש"בין השנים 1990 ל-1997, כריות אוויר הצילו כ-150 חיים בקנדה. בארה"ב, המינהל הלאומי לבטיחות בדרכים (NHTSA) מעריך שכריות אוויר, נכון ל-1 בספטמבר, 1999, הצילו את חייהם של למעלה מ-4,600 אמריקאים המעורבים בתאונות דרכים". זה לא היה אפשרי בלי מערכות מחשוב. מאפיין בטיחות פופולרי נוסף הוא מערכת הבלימה למניעת נעילה, או ABS. מטרת מערכת הבלימה למניעת נעילה היא לעצור מרכב מלנעול את הצמיגים שלו, מה שהוכח כמגביר באופן דרמטי את שליטת הנהג בתאונה אפשרית. תכונות בטיחות אלו הוכחו כמועילות לחברה הודות למחשבים, על ידי הקטנת מספר תאונות הרכב ומספר ההרוגים המעורבים בתאונות כאלה.

החברה תלויה בתקשורת מהירה ואמינה. מחשבים אפשרו לנו לפתוח שיטות תקשורת פורצות דרך המספקות את התלות הללו. שיטת תקשורת אחת ידועה בשם דואר אלקטרוני (דואר אלקטרוני). הדואר האלקטרוני הפך לצורת תקשורת נפוצה מכיוון שהוא חינמי, אמין, והכי חשוב, מהיר להפליא. בשל אופיו של הדואר האלקטרוני, בהיותו נתונים אלקטרוניים, הוא מסתמך על מחשבים כדי להעביר ולקבל הודעות. שיטה פופולרית נוספת לתקשורת המתקדמת במהירות היא הודעות מיידיות, או IM. על פי סקר (Shiu & Lenhart, 2004) "53 מיליון מבוגרים אמריקאים משתמשים בהודעות מיידיות והמשיכה שלו בולטת במיוחד בקרב מבוגרים צעירים וחובבי טכנולוגיה." בדומה לדואר אלקטרוני, הודעות מיידיות מאפשרות לאנשים רבים לשלוח מידע טקסטואלי זה לזה בו זמנית. צורת תקשורת זו דומה לשיחת טלפון, אך שימוש בטקסט אלקטרוני כמדיום במקום בקול של אדם. מכיוון שהודעות מיידיות מבוססות על טקסט אלקטרוני, היא תלויה בהפעלת מערכות מחשב מכיוון שהן המכשירים היחידים המסוגלים לשדר ולתפעל נתונים אלקטרוניים. שתי שיטות התקשורת החדשות הללו מקרבות בין אנשים, במובן גלובלי, וזה מועיל לחברה.

בעיות חדשות לחברה יצוצו ללא הרף, וכתוצאה מכך, מחשבים יופעלו על בעיות כאלה. מכונות אלו הן סוסי העבודה של העתיד וככאלה, החברה תהיה תלויה בהן מאוד. כאמור, שלוש הדרכים החשובות ביותר שבהן מחשבים מועילים לחברה כעת היא על ידי יצירת מקצועות נוספים בטכנולוגיית מידע, פיתוח מאפייני בטיחות חדשים לרכב ופתיחת שיטות תקשורת פורצות דרך. לכן, הוכח כי מערכות מחשוב מהוות תועלת גדולה לחברה באמצעות שלוש הדוגמאות הללו והחברה תמשיך להיות תלויה בתועלות שמערכות אלו מספקות בעתיד.Source by Justin Frei

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.pommef.com All Rights Reserved