חששות אבטחה והפרת נתונים עם iCloud

/
/
/
20 Views

נסיגה גדולה במוניטין של אפל התרחשה השבוע כאשר מאות תמונות עירום של ידוענים הודלפו מ-iCloud ופורסמו ב-4chan (פורום שיתוף תמונות). הידיעה הזו הגיעה לעיתון מכיוון שהיא כללה ידוענים כמו ג'ניפר לורנס, אריאנה גרנדה וה-FBI חוקר את הנושא הזה. החדשות משכו תגובות מעורבות בפורומים של המדיה החברתית, מעטים מאשימים את הסלבריטאים בצילום התמונות הפוגעות שלהם ואחרים מאשימים את אבטחת הנתונים הגרועה של iCloud, שירות מחשוב ענן מבית אפל בע"מ לאחסון תמונות, מוזיקה ונתונים.

אפל פנתה למהנדסים כדי לזהות את הסיבה ולתקן את הפער באבטחה שלה והכחישה שאמצעי האבטחה שלה היו פגומים, שכן רק כמה חשבונות ידוענים היו ממוקדים. מהתגלית שהתגלתה בחקירות עולה כי ההאקרים השתמשו בשמות משתמש, סיסמאות ובעיקר מידע לשאלות אבטחה כדי לפתוח את חשבונותיהם. בניגוד לשירותים אחרים שנועלים אותך בחוץ לאחר כמה נסיונות עם סיסמה שגויה, תכונת "מצא את האייפון שלי" של אפל אפשרה להאקרים לבצע ניסויים בלתי מוגבלים עם סיסמה באמצעות קונספט "התקפת כוח אכזרי".

מה שעורר ספקולציות נוספות הייתה העובדה שיום לפני ההדלפה הזו, הועלה קוד לטכניקת הכוח החזק של אפל ב-GitHub, אתר אירוח אתרים. עם זאת, אפל תיקנה את הבעיה הזו וטוענת שלא התרחשה שום פרצה ב-"iCloud" או "מצא את האייפון שלי" של אפל. כדי למנוע התקפות כאלה, אפל ממליצה להשתמש בסיסמה חזקה עם אימות דו-שלבי.

לא אושר אם פגם האבטחה של אפל היה הסיבה לדליפה של תמונות מפורסמים. המעורבות הגבוהה והעניין התקשורתי המשיכו ליצור סימן שחור על אפל. במיוחד עם ההשקה הרשמית של אייפון 6 והשעון החכם הראשון שלו שייערך בקרוב, זה גורם לך לתהות אם השערורייה הזו אכן הייתה אסטרטגית.

מנע מעצמך גניבות נתונים

נתונים בענן נמצאים בדרך כלל בסיכון גבוה יותר להיגנב. בהתייחס למצב הנוכחי, מומלץ לא לאחסן מידע פרטי במיוחד בענן, במיוחד מבלי להבטיח הגנה נאותה על חשבונך. הימנעות מססמאות נפוצות והגדרת הליך אימות דו-שלבי היא הדרך ללכת.

מערכות ענן הופכות את ניהול המידע שלך לפשוט וקל יותר, אך יש להן גם חסרונות. זה עשוי להיות לא נוח להכניס שלבי טיפול נוספים אבל בסופו של דבר קצת תשומת לב מרחיקה לכת. מאירוע זה ניכר כי מניעה בהחלט טובה על ריפוי.Source by Priya Ravinder

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.pommef.com All Rights Reserved