חוק המשיכה וטאבלט האזמרגד

/
/
/
26 Views

חוק המשיכה הוא החוק האוניברסלי שמסביר מדוע חיינו הם כפי שהם. הוא קובע שהעולם החיצוני שאנו חווים הוא השתקפות של העולם הפנימי, אותו אנו יוצרים לעצמנו. חוק המשיכה הוא העיקרון שאנו תמיד מושכים לעצמנו את מה שמתאים למצב הווייתנו.

חוק המשיכה קשור למסמך אזוטרי ישן בשם לוח האזמרגד, הכולל את המילים "כמו למעלה, כך למטה". ה-Emerald Tablet הוא

מיוחס לחכם מצרי קדום בשם הרמס טריסמגיסטו. לא משנה מה מקורו, כמו למעלה, אז למטה אומר לנו שהכל ביקום מאוחד, או אחד. אנו אפילו יכולים לראות את הדמיון במילים "יקום" ו"אחדות" או "מאוחדת" – "אוני" פירושו פשוט אחד. כמה מדענים מודרניים הציעו שהיקום הוא סוג של הולוגרמה, כלומר כל חלק הוא השתקפות מושלמת של השלם.

הרעיון הזה של החלק המשקף את השלם הופך חשוב מאוד כאשר אתה זוכר שאתה חלק מהיקום. זה קשור לחוק המשיכה – כל מה שאתה חושב ומרגיש משתקף אליך בחזרה בנסיבות חיצוניות. באמירה, כמו למעלה, כך למטה, "מעל" יכול לעמוד על העולם החיצוני, כל מה שאתה רואה סביבך, ו"למטה" יכול לעמוד על המצב הפנימי שלך, המחשבות, הרגשות והאמונות שלך. עם זאת, יש היבט חיוני אחד של נוסחה זו שצריך להבין. בעוד שהפנימי והחיצוני הם השתקפויות מושלמות אחד של השני, יש לך רק שליטה על אחד מהם – הפנימי.

רוב הזמן, אנשים נוטים להניח את ההיפך – שמצבם הפנימי הוא תוצאה של מה שהעולם החיצוני עשה להם. הפסיכולוגיה המיינסטרים תומכת בכך, ומדגישה את החשיבות על הסביבה בגיבוש אופיו של אדם.

אמנם אין להכחיש שלסביבה יש השפעה חזקה עלינו, במיוחד כשאנחנו ילדים, אבל אם נבין את חוק המשיכה, נוכל להתחיל "להפוך את השולחן" לגבי ההשפעה הסביבתית. כלומר, במקום שהסביבה שלנו תיצור אותנו, אנחנו יכולים להתחיל ליצור את הסביבה שלנו. זהו למעשה הבסיס לתורות הרמטיות שהגיעו מלוח האזמרגד והיו נהוגות במשך מאות שנים על ידי קבוצות שונות. לאחרונה, פיזיקת הקוונטים החלה להוכיח חלק מזה באופן מדעי. הוכח, למשל, שחלקיקים תת-אטומיים למעשה מושפעים מאלה שצופים בהם.

אם אנו מבינים שהפנימי והחיצוני, או למעלה ולמטה הם השתקפויות מושלמות אחד של השני, אז יש לנו ברירה. אנו יכולים לאפשר לעולם החיצון לקבוע כל היבט בחיינו. כמובן, בהתאם לעקרונות ההרמטיים, נכון גם שבשלב מסוים אנחנו בעצמנו יצרנו את האירועים החיצוניים הללו, אבל כנראה שלא נהיה מודעים לכך רוב הזמן מבלי להתאמץ להבין זאת. אם נבחר באפשרות זו, או נבחר בה כברירת מחדל על ידי אי בחירה, חיינו ייטו לחזור על עצמם, מכיוון שאנו נגיב לאותם סוגים של אירועים שוב ושוב, לא נבין את חלקנו ביצירתם.

הבחירה האחרת, המעצימה יותר, היא להשתלט על ה"למטה", כלומר, המחשבות והרגשות שלנו. אז נוכל להבין בהדרגה שהעולם החיצוני ישקף את מה שאנו יוצרים בעצמנו. זו הכוונה מאחורי אלה שלימדו הן את חוק המשיכה והן את החוכמה ההרמטית של לוח האזמרגד במשך מאות שנים.Source by Gary Evans

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.pommef.com All Rights Reserved