הר קניה – האם החיפוש הגדול מגיע לסיומו?

/
/
/
26 Views

עצם אזכור המילים ארון הברית מעורר תגובות שונות לאנשים שונים. האינטרנט משופע בספרות של חוקרים והיסטוריונים שהקדישו את זמנם במחקר שמטרתו לפענח את תעלומת היעלמות החזה היקר, שאמור להכיל את שני לוחות האבן, שאלוהים ציווה למשה להכין, לאחר רגשית. לשבור את המקוריים.

על הלוחות האחרונים רשם אלוהים את עשרת הדיברות, בידו שלו. הלוחות הונחו באריזה, שמידותיה מדויקות, שניתנה למשה על ידי ה' בכבודו ובעצמו כמבואר בספר שמות כ"ה; 9 – 10. חוקרים מסוגלים להתחקות אחר מקום הימצאו של החזה עד בערך 600 לפני הספירה. אומרים שהחזה בעל כוח מסתורי. כשהיא נשאה על ידי בני ישראל, הם נהנו מכוחות מיוחדים והגנה כפי שמסבירים כתבי הקודש. יהושע; 3; 15 -16 4; 7-18.

זה מחזיר אותנו לשאלה, האם ארון הקודש באמת קיים? האם אלוהים יאפשר לפריט נחשק שכזה פשוט להיעלם ללא עקבות? אם הוא חגור איפשהו, האם הוא עדיין יחזיק בכוח המסתורי שהיה לו במקור?

לפי מחקר שנערך על ידי אונסק"ו בקניה, שממצאיו שותפו עם המקומיים באמצעות תוכנית רדיו שבועית, הארון קיים ללא פגע. אכן הוא נמצא במדינה מאז שנת 1210 כאשר הורד מאתיופיה דרך החוף הקנייתי. העתק של החזה נוצר בחוף קניה, אבל המקור הועבר להר קניה, שם הוא הוחזק במשך כל השנים.

הקהילות שחיות מסביב להר, כלומר הג'יקויו, אמבו ומרו נקראו ההר קיריניאגה שמתורגם למושב האל. רבים מהם יודעים שלהר יש קשר מיוחד עם אלוהים וכי כאשר אתה מתפלל מול ההר שהיה דרך הפולחן שלהם במשך דורות, לפני תחילת הנצרות, אלוהים תמיד ענה לתפילותיהם מיד.

ואכן כאשר הזקנים המוסמכים עמדו לעלות להר כדי להתפלל לאלוהים בשם הקהילות במהלך בצורת ממושכת, מסופר שהם ירדו תמיד בגשם שוטף. זה היה קורה לעתים קרובות אחרי כל שנתיים.

מה שרוב חברי הקהילות שחיות היום למדו מהתוכנית הוא שהתקיימה ברית של הקהילות שהוזכרו לעיל עם אלוהים, כדי לאשר מחדש את מחויבותם אליו אחרי כל חמישים שנה. זה היה קורה באופן עקבי עד שנת 1928, כאשר המתיישבים הבריטים אכפו חוקים שמנעו מקהילות ג'קויו, אמבו ומרו לסגוד ביער הר קניה, או אפילו כשהם עומדים מולו, וכינו את המנהגים כנחשלים ובלתי מתורבתים.

עם זאת, חברי הקהילה נקראו לחזור על המנהגים, על ידי צום וחזרה בתשובה כהכנה לפיוס גדול עם אלוהים. השיא מתוכנן להיות בין ה-20 ל-23 בנובמבר 2007. אז יושעו כל העסקים מהחברים היוזמים של הקהילות. כל האנשים התבקשו להתפלל ולהישאר בבתיהם במשך שלושה ימים. ב-24, הם אמורים לעשות שלום עם שכניהם על ידי שיתוף ארוחות כסמל לפיוס. ב-25. המבוגרים ישלחו נציג לנאום במסיבת עיתונאים ויסביר מה התרחש בשלושת הימים המיוחדים. בכנס זה צפוי שלראשונה אי פעם, תושבי קניה יפרסמו בפומבי שהם אכן האפוטרופוסים של ארון הברית המקורי.

זו הזדמנות אחת שחוקרי דת מכל העולם לא יכולים להרשות לעצמם לפספס. אכן רצף האירועים נמצא במעקב צמוד מכל רחבי העולם. למרות שהתוכנית מוגשת בניב Gikuyu, המגיש כל הזמן אומר למאזין שהוא מודע לאנשים שלמדו את השפה בכוונה כדי להיות חלק מהמתרחש.

ה'מרגלים', שאובים בעיקר מארה"ב, בריטניה וישראל. לא משנה מה יקרה בשלושת הימים, יהיו אירועים בעלי השלכות היסטוריות ודתיות מרחיקות לכת שעשויים לעורר לא רק ויכוחים ברחבי העולם, אלא הרבה יותר עניין בהר קניה ובקניה כמדינה.

אנו נעדכן אתכם במה שיקרה בשלושת הימים, ונעדכן במסיבת העיתונאים. צפו במרחב הזה.Source by James Kamweru

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.pommef.com All Rights Reserved