הפיתוח של M-Learning

/
/
/
24 Views

גאדג'טים הנגישים לאינטרנט הפכו פופולריים יותר ויותר ככל שהפכו לזולים יותר. כמה חברות שחררו טלפונים חכמים דומים לאייפון (למשל סמסונג גלקסי) וכמה טאבלטים קיימים גם כן בשוק. למרות שהדחף הראשון הוא לשקול את הגאדג'טים הללו רק למטרות בידור, הרעיון של למידה ניידת (m-learning) צובר דלק ולמעשה הופך למציאות. למעשה, זהו התחום הצומח ביותר של למידה מתוקשבת, עם היתרון העצום של ניידות. מה שחשבנו שהניידות מיועדת ללמידה מתוקשבת (בעלת היכולת לשתף פעולה בקלות עם אנשים מכל העולם) גדלה פי אלף ב-m-learning, שם יש לך אפשרות ללמוד מבלי להיות קשור לשולחן, או אפילו תקע.

אם m-learning לא נלקחה ברצינות בעבר, הטאבלטים גורמים לזה להיראות כמו הדבר הגדול הבא בחינוך מרחוק. טאבלטים נרכשים כעת על ידי חברות עבור עובדיהן במדור נפט וגז וכן בקונסטרוקציות. המספרים עולים גם עבור הטאבלטים המשמשים בהשכלה גבוהה. ככל הנראה, מיליון האייפדים הראשונים נמכרו בשבוע הראשון מהשחרור.

לחלק מהטאבלטים הזמינים כעת יש תכונות שגורמות להם להשפיע על חווית הלמידה של המאה ה-21. הדוגמה הטובה ביותר תהיה ה-iPad 2, כמובן, הכולל יישומים כמו MathBoard – חידונים לילדים מהגן ועד בית הספר היסודי; מערכת השמש – סיור 3D אינטראקטיבי בגלקסיה; מבוא לאותיות מאת מונטסוריום – לימוד צלילים ופונוגרמות; Shakespeare in Bits – איורי אנימציה ותרגומים לשפה מודרנית של רומאו ויוליה; היסטוריה וירטואלית, רומא – שחזורים תלת מימדיים של רומא העתיקה וכו'. ה-iPhone4 מגיע גם עם מגוון יישומים חינוכיים, כגון נשיונל ג'יאוגרפיק – חוקר כל פינה בעולם; New Oxford American Dictionary – מכיל יותר מ-250,000 ערכים; הערות צוקים – ביקורות על יצירות ספרותיות גדולות; מחזורי – הטבלה המחזורית הקומפקטית וכן הלאה.

למרות שיישומים אלה הם חינוכיים ומועילים, יש מעט מאוד מערכות ניהול למידה (LMS) הנתמכות על ידי מכשירים ניידים. פלטפורמות מסוימות, כגון emTrain, Element K, Sum Total ו-Blackbord Learn מציעות יישומים הזמינים ב-iTunes וניתן להשתמש בהם במכשירים כף יד. עם זאת, אין כלים קלים לשימוש (מהירים) ליצירת תוכן. מעט מאוד ספקים מציעים כלים לשיחות ועידה באינטרנט כיישומים להורדה. החשיבות של כלים זמינים כיישומים טמונה ביכולתו של המשתמש לגשת אליהם מהר יותר. לדוגמה, אם מישהו מחפש ליצור חידון מהאייפד, הם מעדיפים לחפש "חידון" ב-iTunes ואז לחפש "יצירת חידון m-learning" בגוגל. Moodle היא חלופה אחת כ-LMS בקוד פתוח שעובד טוב מאוד באייפד. מערכת Moodle עצמה היא לא בפלאש, ושדות הקלט נגישים מאוד עבור משתמשי קצה ומנהלי מערכת.

מתוך ידיעה כיצד לנצל הזדמנות כזו בשוק, אפל הביאה איתה את iTunes U, כשה-U מייצג "אוניברסיטה". זה מספק למוסדות בית לכל התכנים הדיגיטליים שלהם שנוצרו על ידי מחנכים, שניתן להוריד ב-Mac, PC, iPhone ו-iPad. בידיעה שתלמידים כבר משתמשים ב-iTunes ומכירים את הסביבה, קל להחליק כמה אפליקציות חינוכיות. מיותר לציין ש- iTunes U נגיש לכל התלמידים.

עבור אותם מחנכים, קטנים וגדולים, המחפשים להשיג תוכן מקוון במהירות, יש אפשרויות אחרות. שימוש ב-LMS משלך מאפשר לך להנגיש את התוכן שלך לקהל גדול. שימוש בפלטפורמת קוד פתוח, כמו Moodle כפי שהוזכר קודם לכן, יכול להיות חיסכון בזמן אמת בהבאת התוכן שלך להמונים. הערה: תהליך האישור של אפל עבור החנות שלהם iTunes יכול להיות קשה לניווט וגוזל זמן.Source by Michael Roberts Jr

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.pommef.com All Rights Reserved