דור שישי של מחשבים

/
/
/
37 Views

התקדמות הטכנולוגיה נכמתת ומזוהה לרוב על ידי המינוח "דור". כל שנה, תהליך פיתוח המוצר משתפר, זה נחשב לדור. עם כל דור חדש של מחשבים, טביעת הרגל של לוח האם והסיליקון יורדת והמהירות, ההספק ועוצמת הזיכרון גדלים.

התקדמות המחשבים

מחשבים עשו כברת דרך מאז הדור הראשון של צינורות ואקום עבור מעגלים ותופים מגנטיים לזיכרון. המחשב מהדור הראשון השתמש בתכנות שפת assembly או שפות תכנות ברמה גבוהה כדי לבצע הוראות עבור המשתמש. המחשבים המוקדמים הללו דרשו הרבה חשמל כדי לפעול וגם יצרו הרבה חום שהיה קשה לעקור.

הדור השני החליף את צינורות הוואקום בטרנזיסטורים, שהיו מרכיב עיקרי במיקרו-מעבדים כיום. טרנזיסטורים הומצאו בשנת 1947 במעבדות בל. מכשירים אלו היו עדיפים על פני צינורות ואקום שפלטו כמות משמעותית של חום והאטו את זמני העיבוד.

טרנזיסטורים פתחו את הדלת לעיבוד מהיר יותר. המיקרו-מעבדים העדכניים ביותר מכילים עשרות מיליוני טרנזיסטורים מיקרוסקופיים. ללא הטרנזיסטור, לא הייתה לנו אותה רמת כוח מחשוב שיש לנו היום.

הטרנזיסטור הומצא בשנת 1947 אך לא ראה שימוש נרחב במחשבים עד סוף שנות ה-50. הטרנזיסטור היה עדיף בהרבה על צינור הוואקום. זה אפשר למחשבים להפוך לקטנים יותר, מהירים יותר, זולים יותר, חסכוניים יותר באנרגיה ואמינים יותר מקודמיהם מהדור הראשון.

המחשב מהדור השלישי כלל מעגלים משולבים. מעגלים אלה מכונים לעתים קרובות מוליכים למחצה, בגלל המצע המשמש לתכנון המעגל. מוליכים למחצה הגדילו באופן דרמטי את המהירות והיעילות של המחשב. מוליכים למחצה גם הקטינו את טביעת הרגל הכוללת של המחשב. ככל שחבילות המוליכים למחצה הופכות קטנות יותר, מעצבים ייצרו מחשבים ניידים ומחשבים שולחניים קטנים יותר. מעצבים וכירופרקטים מינימליסטיים שמחו עם הפחתת המשקל והגודל.

הדור הרביעי סימן את ייצור המחשבים כפי שאנו מכירים אותם כיום. מיקרו-מעבדים הוצגו בדור זה של מחשבים. מהירויות העיבוד של המחשב גדלו באופן אקספוננציאלי, כאשר ה"מוח" של המחשב שלט בחישובים מורכבים. דור זה של מחשבים אפשר ליצרנים להוריד את המחיר כדי להפוך מחשבים לזמינים למשק הבית המשותף. מחשבים, לעומת זאת, עדיין לא היו חסכוניים כמו שהם היום.

הדור החמישי של המחשב הוסיף בינה מלאכותית למחשב כדי לשפר את המהירות והיעילות של חישובים מתקדמים וצגים גרפיים. משחק, מערכות מומחים, שפה טבעית, רשתות עצביות ורובוטיקה היו כל היכולות של המחשב מהדור החמישי.

רשתות עצביות היו חשובות במיוחד בדור זה של מחשבים. המחשב יכול לחקות סינפסות נוירונים ממשיות בגוף האדם. מודלים מתמטיים מורכבים אלה טופלו בקלות באמצעות מחשב הדור החמישי. עם זאת, מדענים עדיין נזקקו ליותר כוח מחשוב כדי לבצע רובוטיקה מתקדמת וחישובי שפות אחרים.

הדור השישי של מחשבים

לא רק שהטכנולוגיה משתפרת, אלא המחיר יורד ככל שהטכנולוגיה משתפרת. הדור השישי של המחשבים סיפק לצרכנים את ההזדמנות לקבל יותר כוח על טביעת רגל קטנה יותר. הדור השישי הציג גם זיהוי קולי. טכנולוגיה משופרת מאפשרת למחשב לקחת הכתבה ולזהות מילים. למחשבים יש את היכולת ללמוד באמצעות מגוון אלגוריתמים מתקדמים.

השימוש בננוטכנולוגיה הוא מאפיין של מחשבי דור שישי. זה מגדיל משמעותית את זמן העיבוד של המחשב ועוזר לצרכנים. מחשבים עם מספר מעבדים יכולים לבצע חישובים מתוחכמים וריבוי משימות. כאשר מעבד יחיד יכול לבצע משימות מרובות בו-זמנית, הדבר נחשב לריבוי משימות.

כאשר קיוביטים או סיביות קוונטיות מעבדים חישובים, זה בדרך כלל מהיר יותר ממחשבים רגילים. טכנולוגיה זו פועלת בשילוב עם המעבד והזיכרון של המחשב. שפות מורכבות כמו אנגלית, סינית, צרפתית וספרדית מעובדות בקלות עם שימוש בקיוביטים או ביטים קוונטיים. מחשבים יכולים כעת להבין ולפרש שפות רבות עם הטכנולוגיה המתקדמת החדשה הזמינה.

התקדמות חדשה זו תאפשר לתלמידים ולבעלי מוגבלויות לדבר פקודות לתוך המחשב מבלי לגעת במכשיר הפיזי. זיהוי קול מועיל גם בחדרים נקיים במעבדה, בחדרי ניתוח כירורגיים או אפילו בשימוש בשירות לקוחות. זיהוי קול ישפר משמעותית את יכולתו של המדען ליצור טכנולוגיה חדשה.

משחקים ואפליקציות הקלדה בשליטה קולית קלים עם יישומי דור שישי. גיימרים נלהבים יצפו במשחקי וידאו בפירוט מדהים עם תנועה דמוית חיים. עיבוד מקביל מאפשר מהירויות מהירות יותר עבור משחקי וידאו. ככל שטביעת הרגל של המוליכים למחצה הופכת קטנה יותר באמצעות שימוש בננוטכנולוגיה, למשתמש יש יותר גמישות בשימוש במחשב.

סיכום

הדור השישי לקח את המחשוב המתקדם לרמה חדשה עם זיהוי קול. הצרכנים יכולים רק לדמיין מה יביא הדור השביעי של המחשב. הצרכנים יצפו להתקדמות החדשות הללו עם התפתחותן.Source by Ali Gheli

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.pommef.com All Rights Reserved