אפשרויות קריירה הנדסית

/
/
/
30 Views

מהנדס הוא הצורה האינטליגנטית ביותר של האדם. זו לא רק הצהרה. זה מסביר סיפור מפורט. רופא מסכן חיים בכל פעם. עורך דין מסתכן בתיק בניסיון אחד. שף מסתכן בארוחה בבת אחת. אבל להיות מהנדס, אדם נושא באחריות גדולה, שכן גשר שקרס יכול לשים קץ לאלפי חיים בבת אחת. מטוס שהתרסק יכול להרוס מאות משפחות במקרה. סכר כושל יכול לעכל אלפי כפרים וערים תוך זמן קצר. אז להיות מהנדס זו אחת האחריות הגדולה ביותר שאפשר לשאת בחיים. לא רק אחריות כלפי חיים, אלא גם כלפי התקדמות והתפתחות. ההיסטוריה של האנושות התפתחה סביב סיפורי ההצלחה של מדענים ומהנדסים.

לא פלא שהנדסה היא אפשרות הקריירה המועדפת ביותר בקרב סטודנטים למדעים בימינו. ומכיוון שמערכת החינוך המודרנית שלנו מתמקדת בהתמחות, לסטודנטים יש זרמים רבים שבהם ניתן לבחור בזמן הקבלה למכללה להנדסה. כאן אנו מנסים לדון ולהסביר כמה מהזרמים הנפוצים והפופולריים ביותר (הידועים גם כענפים) של מערכת קורסי הנדסה מודרנית.

 1. מדעי המחשב והנדסה

  מחשבים הוכחו כישועה אמיתית עבור תאוות הידע והפיתוח האנושיים ב-3 העשורים האחרונים. אז, זה לא קשה להבין, מדוע ענף מדעי המחשב והנדסה הוא אחד מענפי ההנדסה הפופולריים והחשובים ביותר מאז השנים האחרונות. היום, כשמחשבים כבר אבטחו, את נוכחותם בתכנית הלימודים של בית הספר היסודי ומהווה חלק מהותי מהאוסף של הילדים בבית ככלי הזמן המועדף עליהם, הם ללא ספק הפכו לחלק בלתי מנוצח מחיי האדם. הנדסת מדעי המחשב כוללת מחקר, מחקר ופיתוח הקשורים לארכיטקטורה, ניהול ופריסה של מערכות מידע ויישומים, אשר מתכוונים לנהל או להשתמש במערכות תוכנה וחומרה כאחד. בהיותו מהנדס מדעי המחשב, אפשר לבחור בקריירה מרשימה בפיתוח מערכות, תעשיית טלקומוניקציה, ניהול מסדי נתונים, פיתוח יישומים, מחקר ופיתוח חומרה, פיתוח יישומי מולטימדיה ועוד כיוונים רבים.

 2. הנדסת אלקטרוניקה ותקשורת

  תקשורת הייתה גורם מפתח בתהליך ההתפתחות של האנושות. אלקטרוניקה הייתה חלק חשוב מחיי האדם ב-100 השנים האחרונות. המצאת הרדיו, הטלפון והטלוויזיה יזמה את המהפכה הזו, ובהמשך עם העלות המופחתת של הטכנולוגיה, מכשירי הדור הבא שלהם שינו את אורח החיים לחלוטין. כיום, טלפונים חכמים, שעונים חכמים, מצלמות חכמות, משקפיים חכמות ועוד הרבה גאדג'טים חדשניים שינו את חייו באופן כללי. הנדסת אלקטרוניקה ותקשורת מספקת הזדמנות ללמוד ולחקור בתחום של שידור והעברת מידע על מדיומים שונים כגון כבלים, אותות רדיו, סיבים אופטיים וכו'. מהנדס אלקטרוניקה ותקשורת עשוי לבחור לעבוד בתחומים שונים כמו תכנון ציוד אלקטרוניקה, מו"פ הקשור לגאדג'טים חכמים של העידן החדש, מעגלים משולבים וממשק תוכנה וכו'.

 3. הנדסת מכונות

  אנו יכולים לומר שניתן להדגיש בקלות את עקבות הקיום של הנדסת מכונות החל משנת 3500 לפני הספירה, זמן המצאת הגלגל. המצאת הגלגל נחשבת להמצאה החשובה ביותר בעולם הזה. הנדסת מכונות תורמת למרבית המכונות; אנחנו מוקפים בחותך ציפורניים למגרסת אבנים, ממחזיק קנקן תה ועד למוביל עפר ענק, מרוכסן בשמלה ועד לסכר הגדול בעולם, מהנדסי מכונות הפכו את החיים שלנו לקלים ופרודוקטיביים לאורך השנים. . מהנדסי מכונות עובדים סביב ייצור ותכנון של מכונות, הרכבה ותחזוקה של תחנות כוח, מנועים ומכונות ענק וכו'. תעשיית הרכב היא אחד מבעלי הערימה הגדולים ביותר בתעשיית הנדסת מכונות. זרם הנדסת מכונות מתמקד בעיקר במחקר ופיתוח של תכנון והטמעות של מכונות. זהו חלק בלתי נפרד מתעשיית התעופה והחלל, תעשיית הרכב, תעשיית ייצור מכונות כבדות והנדסה אזרחית.

 4. הנדסה אזרחית

  האיש הוא יצור חברתי ואוהב לבנות חברה ולחיות כחלק מחברות. מפעלים חברתיים אלה כוללים מושבות ושווקים, הכוללים מבנים ומבנים אחרים. אז, עם תחילתה של הציוויליזציה, הנדסה אזרחית הייתה חלק אינסטרומנטלי מאורח החיים של האדם ומבית הגידול. הנדסה אזרחית סובבת סביב תכנון, תכנון ויישום של עיצוב, מבנה ואדריכלות של מבנים פיזיים ומפעלים טבעיים. על ידי הפיכתו למהנדס אזרחי, ניתן לחפש קריירה בבניית בניין, פיתוח נדל"ן, הנדסת בנייה, תכנון ערים, תכנון ובנייה של גשרים וסכרים, טכנאי סביבה ושימושי קרקע וכו'.

 5. הנדסת חשמל

  המצאת החשמל הייתה תקרית מהפכנית בהיסטוריה האנושית של מדע ופיתוח. זמינות חשמל התבררה מאוחר יותר כחיונית לתועלת וליישום של רוב ההמצאות והתגליות שהושגו. היום, אנחנו אפילו לא יכולים לדמיין את חיינו ללא חשמל. חשמל הפך כל כך חיוני לחיי אדם עד שממשלות נשפטות לפי הפרמטר של המאמצים שנעשו על מנת להפוך חשמל לזמין עבור האדם האחרון בחברה. בשל חשיבותה, הנדסת חשמל מכונה ענף ירוק עד של הנדסה. א המכללה הטובה ביותר להנדסה למעשה מציע את הזרם הזה במכונים שלהם בוודאות. הנדסת חשמל עוסקת בפיתוח ותחזוקה של מערכת ייצור והפצה של חשמל. מדובר בסוג של תעשיית זמן אמת, שכן לא ניתן לאחסן חשמל בנפח עצום. עבור שימושי גיבוי קטנים מפוזרים לטווח קצר ניתן להשתמש בסוללות, בממירים וב-UPS(ים) לאחסון וניצול חשמל. מהנדס חשמל יכול לעבוד כמהנדס בתחומים שונים כמו ייצור והפצה של חשמל, בקרת איכות ואבטחה במערכות חשמל, תכנון וייצור של רכיבי חשמל שונים וכו'.

אז אלו היו 5 הזרמים החשובים ביותר של חינוך הנדסי. נדון ב-5 זרמים נוספים בחלק הבא של הכתבות הללו.Source by Sachin Saxena

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.pommef.com All Rights Reserved