אסטרטגיית שיווק של Sharp Corp בשוק LCD תחרותי

/
/
/
15 Views

הנחת היסוד של הנושא "עוד לראות" הייתה שכפי שהטלוויזיה הייתה מכשיר הסיפור החזק ביותר (עם אולי קצה כובע לקולנוע), קו המוצרים Aquos של שארפ הציע את הטלוויזיות המתקדמות ביותר, וסיפק לצופים תמונה חיה יותר. חוויה באמצעות הצבע, הפרטים והסאונד המעולה שלה. אחד מחמשת הטלוויזיה של הקמפיין הראה אנשים – אמא מלבישה את בתה, גבר מבשל, קהל בבית קולנוע מסתובב בחייהם בעיניים עצומות. לבסוף אישה פקחה את עיניה במוזיאון לאמנות מול ציורו של ויקטור מאיירלס קרב גוארראפס. קול אובר אמר אז, "הטלוויזיה עם גביש נוזלי של Sharp Aquos. פתאום יש עוד מה לראות." כמה מבקרים חרגו מהמושג הבסיסי. בכתב ב-Brandweek, בארי ג'נוף הגיב, "לקיחת הנחת היסוד של המקום פירושו ממש לרמוז שאנשים לא באמת יכולים לראות או להעריך את חייהם אלא אם כן הטלוויזיה שם כדי לעזור להם. ויותר מכך, הם לא באמת יעריכו את חייהם שלהם. אלא אם כן הם מחליפים את הטלוויזיות הרגילות שלהם ב-Aquos. כמובן, שארפ לא יכולה להגיד לאנשים לצאת וליהנות מהחיים על ידי כיבוי הטלוויזיות שלהם".

המסר של "עוד לראות" אולי היה פשטני ואפילו לא הגיוני, אבל השיטה שבה הועבר מרכז הקמפיין הייתה חדשנית כמו טכנולוגיית ה-LCD של שארפ. הקמפיין היה יותר מרב גוני; זה היה במובנים רבים דוגמה לסיפורת אינטראקטיבית, תוך שימוש באלמנטים השונים – פרסומים בטלוויזיה, מודעות דפוס, אתרי אינטרנט ותחרות "משחק מציאות חלופית" – כדי למשוך את הקהל ולהשאיר אותו מעורב בקמפיין במשך חודשים ארוכים. גישה כזו נועדה לנטרל את ההתנגדות שצרכנים בנו עד לפרסומות של 30 שניות לאחר שנים שבהן הופצצו על ידם, שלא לדבר על היכולת של בעלי מכשירי וידאו דיגיטליים לדלג מעל פרסומות. המאמץ החלוצי בקידום מסוג זה היה הסרט העצמאי The Blair Witch Project, שיצר באזז על ידי ירידת רמזים בתקשורת שהסרט הוא פרויקט דוקומנטרי של סטודנטים שהשתבש להחריד. הסקרנים הובלו לאתר המפיק, ומספר רב של אנשים החלו להתלבט ביניהם אם "הצילומים שנמצאו" של הסטודנטים היוצרים הם אמיתיים או מזויפים. כשהסרט דל התקציב נפתח, הוא הפך ללהיט המפתיע של קיץ 1999, והניב מכירות מרשימות של 150 מיליון דולר בקופות המקומיות.

שארפ נעזר בשירותיהם של מפיקי בלייר וויץ', Haxan Films, כדי לעזור ליצור את הסיפור המסתורי שסביבו יסובבו מסע הפרסום והתחרות השיווקית "עוד לראות". הסיפור שנוצר נקרא "אגדת הכדים הקדושים", והצרכנים הוזמנו לפתור את התעלומה היכן החביא מיליונר אקסצנטרי שלושה כדים יקרי ערך. שלוש פרסומות הטלוויזיה שפיתחו את קו העלילה – "המפתח", "הבריכה" ו"השן" – טוו "תעלומה קולנועית", כדברי ביל דאנלאפ של מגזין Shoot, "המתרחשת באחוזה כפרית, הכוללת אישה יפה, גבר מבוגר בבריכת שחייה ונהג רשלני במכונית פולקסווגן קרמן ג'יה". מרקוס רובינסון, שכתב למגזין Boards, הציע סיכום משלו של ההתקנה: "בחור, פיטר לינדמן, שוחה בבריכה של הטירה הצרפתית הגדולה שלו, וחברתו התינוקת משוטטת על הכביש כדי לפגוש את המאהב שלה. לרוע המזל, הוא מעסה כאב שיניים ועיניו נשואות למראה האחורי, מה שמאלץ אותו לסטות כדי להימנע מפגיעה בה. בסופו של דבר הוא משגר את מכונית הספורט האדומה שלו לבריכה."

כל שלושת הנקודות הציגו את אותו אירוע מנקודת מבט שונה. ב"הבריכה", למשל, אישה מחלון חדר השינה צפתה בלינדמן שוחה בבריכה כשלפתע מכונית עפה באוויר ונחתה במים. לאחר מכן הוקרנה טלוויזיה של שארפ, ועל המסך שלה הופנו הצופים לאתר הקמפיין, Moretosee.com. האתר סיפק רמזים אודיו וויזואליים, והציג בלוגים, שנכתבו לכאורה על ידי שלוש הדמויות שעוסקות במצוד אחר שלושת כדי המסתורין. חדרי צ'אט היו זמינים גם עבור אנשים להרהר בתעלומה יחד. ברגע שהצופים הגיעו לאתר, הם היו צריכים הזדמנות ללמוד עוד על טכנולוגיית LCD ועל קו הטלוויזיות של Sharp Aquos. המשתתפים הופנו גם לאתרי אינטרנט אחרים כדי לחשוף רמזים. את המקומות ביים יוצר הסרטים התיעודי עטור הפרסים ארול מוריס, שהקרדיטים שלו כללו את שערים של גן עדן, הקו הכחול הדק ו-מהיר, זול ויוצא משליטה.

מוקדי הטלוויזיה החלו להיות משודרים בספטמבר 2004 והוצגו במגוון תכניות רשת וכבלים, כולל ה-Monday Night Football של ABC ו-60 דקות של CBS. מסע הפרסום "עוד לראות" כלל גם מודעות מודפסות, שבוצעו על ידי משרד וידן וקנדי באמסטרדם, שניסו גם להסיע אנשים לאתר. לאחר שהחל בארצות הברית, "עוד לראות" הושק ל-18 מדינות אחרות. במרכיב נלווה של הקמפיין, שארפ פתחה חלון ראווה בניו יורק, בו יכלו הצרכנים לחוות את קו המוצרים של Aquos ושם נעשו רמזים נוספים. הקמפיין רץ במשך ארבעה חודשים, במהלך עונת החגים הקריטית, עם חלקים מהמסתורין שנחלקו לאורך זמן. בסופו של דבר, קן פלוס מאוהיו פתר את החידה וזכה בפרס הגדול, טלוויזיית Aquos וציוד קולנוע ביתי אחר.Source by Kris Lee

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.pommef.com All Rights Reserved